Boldogság világnapja 2024

A boldogsághoz nem vezet út.
Az út maga a boldogság.”

2024. 03. 22-én ünnepeltük meg iskolánkban a boldogság világnapját egy nagyon vidám és mozgalmas délutáni programsorozat keretén belül, amihez kapcsolódóan a legtöbben pirosba öltözve érkeztek reggel az iskolába. A program egy moderntánc koreográfia megtanulásával, valamint Kökényné Nemoda Enikő vezetésével egy cigány táncházzal indult, amelyeken mindenki nagyon aktívan vett részt, igazi „örömtáncban” volt részünk. Diákjaink a táncnak, a zenének és a jó hangulatnak köszönhetően óriási kedvvel és vidámsággal kezdtek bele az osztályonként eltérő boldogító kézműves feladatokhoz. Kis elsőseink titokban kihúzták egymás neveit, majd megrajzolták és meg is ajándékozták a kihúzott osztálytársukat a barátság szívével. Másodikos és harmadikos tanulóink a kezeiket rajzolták körbe, amiket kivágtak és ráírták a nevüket, és azt a dolgot, ami őket a leginkább boldoggá teszi. A negyedik osztályosok személyes boldogság tablókat készítettek, a diákok egy papírra felírták középre a nevüket és körforgásban mindenki a társai papírjára ráírta, hogy mi az a tulajdonság, dolog, amit a legjobban szeret a másikban, vagy miért szereti őt. Az ötödik osztályosok barátság karkötőt készítettek személyes üzenettel, amiket egy nagy ölelés keretében adtak át egymásnak. A hatodik osztályos diákok közösen megalkották a boldogság szigetét, ahol a legboldogabbak lennének, és minden olyan hely és dolog felkerült a térképre, ami boldogságot okozna nekik. A hetedikesek boldogság plakátot készítettek, amire felkerült a tanulók kézlenyomata és az osztályra jellemző pozitív tulajdonságok. Végzős diákjaink „boldogság hirdetéseket” készítettek letéphető/elvihető részekkel, amely mosolyt csal egy másik ember arcára, pl: Tépj egy mosolyt! Tépj egy idézetet! Tépj egy viccet! Ezeket a letéphető hirdetéseket elhelyezték az iskola forgalmas területein. A kézműves feladatok után mindenki elfogyasztotta az uzsonnáját, majd a nap zárásaként az iskola apraja és nagyja közösen eltáncolta a program elején megtanult moderntánc koreográfiát egy flashmob keretén belül az iskola udvarán. A nap végén mindenki elfáradva, de feltöltődve és boldogan indulhatott haza a hétvégére.