LÁNYOK NAPJA 2024

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Károly Róbert Campusa Gyöngyösön minden évben megtartja a Lányok Napja nevű rendezvényét. Ennek célja az, hogy a műszaki, természettudományos, kutatói pályákat népszerűsítsék a lányok között. 2024. április 25-én  iskolánk 7. évfolyamos tanulói közül a lányok vettek részt ezen a programon. Női oktatók, kutatók előadásokat tartottak; beszélgetésekkel, játékokkal, munkaeszközeik bemutatásával próbálták közelebb hozni szakterületüket ehhez a korosztályhoz. Hangsúlyozták, hogy mindenki előtt lehetőség van azzá válni, amivé csak szeretne. Elmesélték, ők hogyan kerültek erre a pályára. Lezárásként szendvicsebéddel vendégeltek meg, de számos aprósággal is megajándékozták a lányokat: kaptak tollakat, cukorkákat, sajtot kóstolhattak. Kellemesen elfáradva, de jó tapasztalatokkal, hasznos tudással távoztunk.