Az NTP-SPEC-22- 0130 számú pályázat ” Példa-kép” komplex nemzetiségi hagyományápoló tehetségműhely keretében iskolánk 3 367 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült. A megvalósulási időszak 2022. szeptember 8-tól 2023. június 16-ig tartott. A pályázat célja volt, hogy a tanulók megtanulják becsülni a munkát, és megérezzék az önálló tárgykészítés örömét. A 20 fős célcsoport megismerkedett a roma művészeti, építészeti és kézműves hagyományokkal, sikeresen elsajátították a természetes anyagok felhasználásának és megmunkálásának alapjait. Megismerkedtek roma példaképekkel, azok munkásságával, néhányukkal személyes kapcsolatot is teremthettek. A pályázaton nyert összeg érdekes programok, hasznos eszköz és anyag beszerzésére adott lehetőséget. A hatvanórás foglalkozások alatt tudtuk megvalósítani a nemzetiségi hagyományokat őrző kézműves foglalkozásokat, táncórákat, közös zenéléseket, főzéseket. A roma szülőktől és szlovák népdalkörtől segítséget is kaptunk. Egynapos budapesti tanulmányúton vehetett részt mind a 20 tanuló és további 3 lazító programon (túra, múzeum, állatkert, roma tájház, színházi és bábszínházi előadás). A 4 órás interaktív zárórendezvény-foglalkozás keretében kiállítást szerveztünk az elkészült produktumokból, szülőkkel közös főzőversenyt rendeztünk.