Ökoiskolai tevékenységünk bemutatása

Világ Legnagyobb Tanórája  2023

A Világ Legnagyobb Tanórája olyan világméretű oktatási projekt, melyen keresztül minden gyermek megismerheti a fenntartható fejlődést szolgáló globális célokat. Kiemelt témája ebben az évben a 10. globális cél, az egyenlőtlenségek csökkentése volt.
Az alsósok, Mindannyian mások vagyunk témában tevékenykedtek. A ráhangoló videó megtekintése után megismerkedtek a testi fogyatékosság fogalmával és három fajtájával. Megbeszélték, hogy a testi fogyatékossággal élő emberek milyen nehézségekkel néznek
szembe mindennapi életük során, és hogyan lehet segíteni őket a közösségbe való beilleszkedésbe és az iskolai életben.
Felsősök témája: Fogadj örökbe egy idős embert. A projekt célja a tanulók figyelmének felhívása az elöregedő társadalmak ezirányú problémájára, és lokális megoldás keresése. A projekt elején a gyerekek megismerkednek az elöregedő társadalmak problémájával, majd ötleteket gyűjtöttek az elmagányosodás megoldására.