A 8. évfolyam tanulói a Boldogságóra Erősség Program keretén belül a kedvességgel foglalkoztak. Először körben ülve a nevük kezdőbetűjével hoztak valami kedveset a többieknek (pl. barátságot, megértést, mulatást, szeretetet, jókedvet), majd ezeket megismételték memórialáncban is.
A Kedvesség gombolyaggal folytattuk, ahol mindenki említett valamilyen nagylelkűséget, amit a többiektől kapott, vagy amiért így végzősként hálás lehet társainak. Közben egy gombolyagot dobtak egymásnak, mindenki megfogta egy darabon a fonalat, aki szót kapott. Több kört is végigjátszottak újabb élményekkel, örültek a kialakult hálónak.
Mindkét feladatot nagyon élvezték.
Karácsonyváró 5. osztály
2024. 12. 14-én az ötödik osztály közösen hangolódott a karácsonyi ünnepekre. Ráhangolódásként beszélgettünk karácsonyi hagyományokról és szokásokról, majd karácsonyi díszeket készítettünk. A beszélgetés és a kreatívkodás után egy karácsonyi koreográfiát tanultunk meg, amit mindenki nagyon élvezett és nagyon jó hangulatba került az egész osztály a közös tánc hatására. Ebéd után cukormázzal díszítettünk isteni, pihe-puha mézeskalácsokat, amiket a cukormáz megszáradása után el is fogyasztottunk. A napot boldogságórával és karácsonyi mesedélutánnal zártuk. A tanulók elmondása szerint „ez volt az egyik legjobb nap”.
Karácsonyváró 8.évfolyam
2024. december 14-én a nyolcadikos tanulók felelevenítették az adventi időszak jeles napjainak hagyományait, jelképeit. A ráhangolódás után BeeBot pályát készítettek, melyet az algoritmusok megírását követően mindannyian ki is próbáltak. Nagy sikert aratott a tankonyhai közös pizza sütés és az elkészült sonkás-baconos pizza elfogyasztása.
A novemberi boldogságórákon a társas kapcsolatok és a közös élmények fontossága került a középpontba. Ebben a hónapban olyan témákat jártunk körül, mint a kiteljesítő erősségek, a társas intelligencia és a csapatmunka, amelyek mind a közösség építését és a pozitív kapcsolatok erősítését szolgálják. Pacsival köszöntötték egymást az ajtóban. Készítettek egy „barátság sálat”, amelyre mindenki felrajzolta vagy leírta, hogy mit jelent számára egy jó barát, és milyen tulajdonságokat értékel a társas kapcsolataiban. Az „erősségfára” a gyerekek kis levelekre írták fel saját vagy társaik jó tulajdonságait, majd ezeket a fa ágaira rögzítettük. Ez a gyakorlat nemcsak az önismeretet, hanem a társak megbecsülését is erősítette.
Boldogságóra Címátadó Ünnepség 2024
2024. 10. 25-én Budapesten került megrendezésre a Boldogságóra Címátadó Ünnepség, ahol iskolánk átvehette az Örökös Boldog Iskola címet ismételten. Az ünnepségen bemutatkoztak a program nagykövetei, valamint Prof. Dr. Bagdy Emőke, Bagdi Bella és Török Szabolcs nagyon érdekes szakmai előadását hallgathattuk meg a pozitív pszichológiával és a szeretet-pedagógiával kapcsolatban.
BOLDOGSÁGÓRA_OKTÓBER AKTUÁLIS TÉMÁJA AZ OPTIMIZMUS GYAKORLÁSA, FEJLŐDÉSI SZEMLÉLETMÓD, REMÉNY, KITARTÁS
Az októberi boldogságórán az optimizmust gyakorlása volt a téma, ami segít abban, hogy a nehéz helyzetekben is meglássuk a jót. Megtaláljuk azt a fejlődési szemléletmódot, ami azt jelenti, hogy hibázni nem baj – sőt, ezekből tanulunk, és ettől leszünk egyre jobbak. Az órákon beszélgettek a reményről és a kitartásról, hogy hogyan lehet akkor is továbbmenni, amikor valami nehéznek tűnik. Készült optimista szemüveg, amivel minden helyzetet pozitív oldalról láthatunk. A fejlődési vándornaplóba bekerült, miben lettünk jobbak, és mit tanultunk magunkról. A „rosszat jóra változtató Ez fantasztikus!” játékkal, kiderült, hogy minden rosszban van valami jó is – csak meg kell találni. A toronyépítés azt szimbolizálta, hogyan tudjuk lépésről lépésre felépíteni a kitartásunkat. A „nem szeretem” feladatokat is átváltoztathatjuk elviselhetőbbé, vagy akár izgalmassá.
KAPCSOLATOK
Megosztották egymással, hogy kinek és miért hálásak. Játszottak egy ‘Köszönöm neked, hogy…’ játékot, ahol mindenki elmondhatta, mit értékel a másikban. Egy párban készült rajzzal kipróbálták az együttműködést is megörökítettek egy együtt töltött pillanatot, és elkészült a saját ‘hálabefőtt’ is, amelybe hálás gondolatok gyűltek. Megfogalmazódott, hogy a hála kifejezése közelebb hozza egymáshoz és erősíti a kapcsolatokat.